VT Family - шаблон joomla Продвижение

Panosam

Çok işlevli yazıcılar bir tarama ünitesi bulundurdukları için, kağıda yazı çıkarmanın dışında, tarama yapıp hazır bir metni, resmi ya da fotoğrafı bilgisayara aktarabilir, taradığı şeyi kopyalayabilir yani fotokopi çekebilir. Bazı modellerde fax özelliği de vardır. Taradığı şeyi faks olarak gönderebilir veya aldığı faksı kağıda dökebilir. Birçok işi tek başına yaptığı için bu cihazlara genel olarak çok işlevliler denir. Çok işlevli yazıcıların mürekkep kartuşu kullanan modelleri ile birlikte toner kullanan modelleri de mevcuttur.

Mürekkep kartuşu kullananlar çıktı alırken mürekkep püskürtmeli yazıcılar gibi, toner kullananlar ise laser yazıcılar gibi çalışır. Birçok cihaz özelliğini kendisinde barındırdığından, kullanım alanı tasarrufu sağladıkları gibi, mali açıdan da ekonomik bir seçenek olmuşlardır.

Çok işlevli yazıcıların, anakartları, kağıt alma üniteleri, tarama üniteleri, kartuşları, tonerleri, mürekkep tankları, ısıtma üniteleri, portları ve mekanik aksamı üzerinde oluşan mekanik ve elektromekanik arızalar ile tüm elektronik arızalar; öncelikle onarım ve bakım ile veya parça onarımı ile giderilmeye çalışılır. Onarım ile giderilemiyorsa, parça değişimi ile yazıcılar verimli çalışır hale getirilir. 

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarımı yapılan cihaz, tüm üniteleri çeşitli kimyasallarla temizlenerek ilk günkü görüntüsüne kavuşturulur. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.