VT Family - шаблон joomla Продвижение

Panosam

Çok nüshalı basımlara izin verebilen, sürekli form, A4 ve A3 baskısı yapabilen nokta vuruşlu yazıcılar, kafadaki iğnelerin her bir nokta için kağıda vurması mantığı ile çalıştıklarından dolayı bu ismi alırlar. Dot matrix diye de adlandırılırlar.  Şerit kullanırlar. Satır satır yazan bu yazıcılar dar ve geniş olmak üzere iki tipte olurlar. Dar olanlar 80 kolondur. Geniş olanlar 136 kolondur.

Nokta vuruşlu yazıcıların kafaları, kağıt alma-itme üniteleri, motorları, anakartları, sensörleri, portları ve mekanik aksamı üzerinde oluşan tüm elektronik ve mekanik arızalar; öncelikle onarım ve bakım ile veya parça onarımı ile giderilmeye çalışılır. Onarım ile giderilemiyorsa, parça değişimi ile yazıcılar verimli çalışır hale getirilir. Tamire uygun yapıları ile kullanım açısından ekonomik ve uzun ömürlüdürler. 

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarımı yapılan cihaz, tüm üniteleri çeşitli kimyasallarla temizlenerek ilk günkü görüntüsüne kavuşturulur. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.